Szkolenia integracyjne- wzrost kompetencji w kręgu przygód

Zawsze wtedy, gdy spotyka się potrzeba przekazania wiedzy i umiejętności oraz zintegrowania zespołu mówimy o szkoleniach integracyjnych.

Niejednokrotnie firma chce przygotować dwie pieczenie na jednym ogniu. Jeśli  cały proces jest przemyślany  i dobrze przygotowany to ma to swoje uzasadnienie.

 

Szkolenia integracyjne to coś więcej niż team building. Dlaczego?

\"\"

 

Projektując szkolenia integracyjne zawsze wychodzimy od potrzeb klienta.  Chcąc poznać potrzeby zadajemy między innymi  pytania:

  • Co chce osiągnąć klient przez to wydarzenie?
  • Dlaczego chce połączyć szkolenia z integracją?
  • Kto jest ostatecznym interesariuszem szkolenia integracyjnego?
  • Czy są jakieś zagrożenia i problemy, o których powinniśmy wiedzieć?
  • Jaki czas klient przeznaczył na aktywność oraz czy to wystarczy?

Planowanie szkolenia integracyjnego to jeden z ważniejszych etapów  całego przedsięwzięcia. Informacje, które zdobędziemy  stają się ramą, w którą następnie wpisujemy nasze pomysły.

To co zaproponujemy naszym klientom będzie musiało spełnić dwa kryteria:

Szkoleniowy (wszystkie działania i zaproponowane gry realizują postawione cele szkoleniowe)

Integracyjny (pozytywne emocje, zaangażowanie i oczywiście inicjowanie współpracy –to wszystko znajduje się w realizowanym szkoleniu integracyjnym).

Właściwe połączenie realizacji celów szkoleniowych oraz integracyjnych owocuje sukcesem przedsięwzięcia.

Badając efektywność szkolenia integracyjnego będziemy oceniać nie tylko poziom rozrywki , który dostarczyło szkolenie  ale równeż stopień realizacji postawionych celów.

Szkolenia integracyjne-co możemy zaproponować?

Zapewnienie realizacji celów szkoleniowych i integracyjnych możemy zapewnić wykorzystując:

Gry scenariuszowe. To aktywności, gdzie uczestnicy wcielają się w postacie zaprojektowane w fabule gry.  Zadania i wyzwania w grach scenariuszowych są tak zaprojektowane, aby silnie angażowały uczestników, wywoływały  całą kawalkadę pozytywnych emocji oraz dotykały  realizowanych zagadnień szkoleniowych.

Szkolenia zrealizowane w formie active trening . W tej formule  szkoleń rezygnujemy całkowicie z teorii. Wszystko co otrzymują uczestnicy, wychodzi z analizy i przepracowania aktywności w czasie szkolenia.

LARPY. To bardzo angażująca forma szkoleń integracyjnych. Uczestnicy wspólnie tworzą własną opowieść i w 90 procentach improwizują. Tę formę szkoleń integracyjnych polecamy wówczas, gdy cele szkoleniowe są na drugim planie, natomiast kluczowe jest zintegrowanie się zespołu i  zbudowanie silniejszych więzi.

Szkolenia integracyjne to nasza specjalność. Jesteśmy pasjonatami tworzenia specyficznych środowisk, które umożliwiają przeżywać prawdziwe emocje oraz trenować swoje umiejętności i podnosić kompetencje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top