Event pełen emocji-Wyspa terrorystów

Główną ideą  zaplanowanego szkolenia w formie life treningu-kreatywnego eventu, jest zbudowanie świadomości wagi współpracy i zainicjowanie komunikacji.
To dynamiczne szkolenie, którego scenariusz  nasycony jest duchem przygody i dużą dawką adrenaliny. Poprzez zaplanowane działania uświadamiamy w spójny i konsekwentny sposób wagę współpracy, konieczności przekazywania sobie w efektywny sposób informacji.

Tym razem zaprojektowaliśmy   dla Państwa w najdrobniejszych szczegółach niestandardowe   5 godzinne wydarzenie firmowe.
To wydarzenie zapadnie każdemu w pamięć,  jako wartościowa wielowątkowa przygoda, gdzie cel zostanie osiagnięty dzięki współpracy zespołowej.

Co zatem podzieje się w trakcie team buildingu?

  • Integracja zespołu i zbudowanie silniejszych więzi
  • Inicjowanie współpracy
  • Adrenalina
  • Przygoda

Krótki opis fabuły team buildingu Wyspa Terrorystów

Znaleźliście się na wyspie zaatakowanej przez potężnych terrorystów. Ich guru Samad zna doskonale naturę ludzką i wie, że ludzie nie potrafią  współpracować, dlatego są skazani na zagładę. Działanie terrorystów jest nikczemne i obliczone na zagładę ziemi. Ich strategia oparła się na umieszczeniu potężnych głowic w różnych częściach świata z zapalnikami ukrytymi właśnie na wyspie. Nie wystarczy je odnaleźć, ale aby je rozbroić należy współpracować i wykorzystać potencjał zespołu.
Uczestnicy są jednostkami sił specjalnych- jak się okaże wyselekcjonowanymi według ściśle określonego klucza. Grupa agentów została zrekrutowana wśród specjalistów posiadających różne, bardzo specyficzne umiejętności, pozwalające uratować wyspę. Muszą oni działać w grupie wykorzystując zarówno swoje indywidualne umiejętności, jak i wspólny potencjał grupy.
Jest to event dla pracowników zaprojektowany w taki sposób, że uczestnicy od samego początku są silnie zaangażowani w  zadania powiązane z znalezieniem kolejnych śmiercionośnych głowic.  Aby rozbroić kolejne głowice uczestnicy muszą wykazać się sprytem, współdziałaniem i zaangażowaniem.
Każde kolejne zadanie łączy się w spójną całość z pozostałymi i jest kolejnym elementem z minuty na minutę zwiekszając poziom emocji uczestników.  W trakcie trwania tego wydarzenia dosłownie wszyscy pracownicy są w pełni zaangażowani i z niecierpliwością czekają na następne wyzwania kończąc kolejne zadania. Team building jest tak zaprojektowany, że scenariusz gry podkręca emocje na najwyższy ale wciąż przyjemny poziom.
Każde wykonane zadanie  skutkuje otrzymaniem skrawka mapy, jednej z drużyn.
Na koniec, gdy już skompletowana zostanie cała mapa wszystkie drużyny będą musiały połączyć swoje siły według instrukcji nadanej przez szefa dowodzącego akcją.

Etapy teambuildingu/poszczególne zadania

Zadania i przygody w trakcie teambuildingu zostały odpowiednio podzielone. Poniżej możesz zapoznać się z kolejnymi zadaniami tego pełnego emocji eventu:

Pierwszy etap :

Taktyczna eksploracja – Nici  Ariadny ( 30 minut)
Zadanie , które otworzy przed agentami priorytety i kierunki działań. Po zrealizowanym zadaniu otrzymają oni pierwsze wskazówki.

Czarodziejska pomarańcza w równoległych kręgach – ( synchronizacja)
( 20 minut)
Silnie angażujące zadanie wymagające współpracy i szybkiej nauki poprawienia efektywności w grupie.
Oryginalne ćwiczenie zmienione pod kątem współpracy zespołu. Element rywalizacji zamieniony na współpracę.

Operacja ,,URAN’’( 40 minut)
Zadanie dla  uczestników wymagające ogromnej koncentracji, komunikacji i współpracy.
Terroryści w pośpiechu zostawili materiały do produkcji bomby. Niestety materiały są radioaktywne i należy je zneutralizować zamykając w specjalnym sarkofagu. Są dwa stanowiska z wyciekiem radioaktywnym, dlatego dwie grupy pracują równolegle. Gdy jedna z nich szybciej skończy- musi pomóc drugiej, ponieważ zbyt długi czas grozi napromieniowaniem.
Sztafeta ślepców w zaminowanym torze. (40 minut)
Zadanie polegające na przejściu przez zaminowany tor w optymalnym czasie. Cztery drużyny jednocześnie przechodzą przez tor. Każda grupa ma za zadanie stworzyć własny sposób na przejście przez tor.  Po wypróbowaniu swojego sposobu, grupy muszą wybrać jeden najbardziej optymalny. Dla tego zadania został ustalony maksymalny czas przejścia, dlatego wybór najbardziej optymalnego sposobu jest bardzo ważny.

Ten etap wymaga współdziałania i kreatywności zespołu połączonej z efektywną komunikacją.

Wyborowy łucznik
Każda drużyna po przejściu przez tor otrzymuje jeden z czterech elementów niezbędnych do zdobycia kolejnej mapy. Z elementów grupy muszą skonstruować łuki, które umożliwią im zdobycie rozsypanki, która po złożeniu pozwoli szybko znaleźć kolejna mapę.
Drugi etap ( Około 30 minut)

Strategiczne puzzle
Na tym etapie wszystkie mapy  należy połączyć i odnaleźć głowice. Niestety uczestnicy po połączeniu mapy mają maksymalnie 30 minut, aby znaleźć wszystkie głowice inaczej będą one detonowane, a ziemie spotka zagłada.

Zapytaj o integrację dla pracowników  już teraz!

 

\"\"                  Skontaktuj się z nami 517 112 689 

lub  w formularzu kontaktowym zapytaj o to szkolenie. My wyślemy Ci kartę zgłoszenia na szkolenie.

KONTAKT

 

*Scenariusz jest własnością intelektualną eksperta Ideainventor: M. Parowicz Kulińskiej. Wszelkie próby kopiowania i wykorzystywania bez zgody  są zabronione.

 

 

Scroll to Top