Aktywny warsztat zapachowy-kreatywna integracja zapachowa  trzy nuty

Po nitce do kłębka czy raczej od nuty do nuty?

Uczestnicy tego nietypowego warsztatu zapachowego będą mogli nie tylko stworzyć własną kompozycję ale również wezmą udział we wciągającej grze zapachowej. Doświadczanie zapachów, mieszanie składników i rozszyfrowanie kolejnych wskazówek-to tylko część tego co przygotowaliśmy dla uczestników naszej niezwykłej integracji.

 

Ilość uczestników: 

-Zaplanowano na liczbę uczestników do 60  osób. Może być przygotowane dla większych grup ale wymaga przeprojektowania na etapie drugim.

Przewidywany czas:

 

– od 2 do  2,5 godzin

Teren: Realizowany częściowo w budynku ( druga część) i częściowo na zewnątrz.

 

Celem  warsztatów zapachowych i jednocześnie nietypowej integracji jest dostarczenie uczestnikom  dużej ilości pozytywnych emocji i rozrywki oraz rozpieszczanie zmysłu zapachu. Poznanie składników zapachowych i  łączenia ich pod okiem prowadzącego to kolejna korzyść tej nietypowej integracji zapachowej

Warsztat pozwala odkryć swoją wrażliwość na zapachy i jest doskonałą kanwą do współpracy z innymi  tak, aby zacieśniać więzi i tworzyć wspólną przygodę.

Trzy etapy integracji -jak przebiegają warsztaty zapachowe?

Etap pierwszy.

Początek integracji  to nietypowe zapoznanie się ze składnikami zapachowymi, które w ostatnim etapie będą wykorzystywane do stworzenia własnego zapachu.

To czas, gdy grupa wykorzystując tylko zmysł węchu musi odgadnąć minimum 15 składników zapachowych.

To krótkie ćwiczenie nie tylko przełamuje lody i zachęca do dalszego poznawania zapachów ale jest doskonałym wstępem do gry.

Etap drugi.

Zapachowa gra jeden z trzech.

Na początku uczestnicy otrzymują wskazówkę o ukryciu pierwszej zaszyfrowanej wiadomości. Dzięki tej wskazówce udaje im się odnaleźć pierwszą stację. Na stacji znajduje się instrukcja wymieszania kilku składników zapachowych oraz niezbędne składniki. Po wymieszaniu składników powstaje charakterystyczny zapach. To właśnie ten zapach pozwoli uczestnikom wybrać  kolejną drogę i przejść do dalszej części gry…

Gra kończy się na szóstej stacji,  gdzie zwycięzcy  stają się posiadaczami zapachowego skarbu.

Trzeci etap.

Po zakończeniu gry uczestnicy wracają do sali i przygotowanych stanowisk. Tam pod okiem prowadzącego warsztat mają możliwość stworzenia własnego zapachu, który zabierają ze sobą.

Scroll to Top