Gra terenowa Sekret klucznika

 Kreatywna gra terenowa  inicjująca  jednocześnie rywalizację  i współpracę.

Scenariusz gry zaprojektowany  tak, aby na kanwie doskonałej zabawy, zacieśniać więzi i tworzyć wspólną przygodę.

Silne zaangażowanie  wszystkich uczestników w rozwikłanie zagadki klucznika to tylko  jedna strona tego niezwykłego scenariusza team buildingu.

Gra  jest niezwykle aktywna, zawiera kilka wątków, dzięki temu każdy uczestnik znajduje w niej  coś dla siebie, silnie  integruje wszystkich członków zespołu, pozwala im wejść  na chwilę w rolę detektywów szukających wskazówek niewinności klucznika oraz na końcu znaleźć skarb klucznika.  Gra realizowana częściowo w terenie oraz pod zadaszeniem.

Dane do team buildingu realizowanego na podstawie scenariusza Sekret Klucznika:

Ilość uczestników:  zaprojektowany na około 150  osób

Przewidywany czas:

– od 2  do  3 godzin

Teren: Wymagany teren z budynkami lub zadaszonymi wiatami, zalesiony na dość dużym obszarze,

Krótki opis fabuły  gry Sekret Klucznika

Znaleźliście się w zaklętym miejscu, w którym wszędzie czuć moc niesłusznie skazanego na śmierć Klucznika.

Klucznik był niegdyś  Panem słynącym ze swoich bogactw, prawowitości i aktywności. Był najszybszym  łucznikiem w okolicy i szlachcicem o niezwykłym poczuciu humoru. Na jego nieszczęście, król powierzył mu pieczę nad kluczami do podziemnych więzień, gdzie strzeżono największych rzezimieszków, między innymi człowieka, który chciał dokonać zamachu na króla. Klucznik dobrze zabezpieczał podziemne więzienie i zawsze trzymał klucze przy sobie.

W kluczniku zakochała się Sydonia. Niestety klucznik nie odwazjemniał jej uczuć. Sydonia postanowiła się zemścić i uknuła spisek. Pod osłoną nocy ukradła pęk z kluczami i uwolniła  człowieka skazanego za zamach na króla.  Za to klucznikowi groziła śmierć.

Nikt nie uwierzył klucznikowi w jego niewinność- został stracony.

Najbliższy przyjaciel klucznika zebrał mnóstwo dowodów na niewinność Klucznika. Znalazła je jednak Sydonia i ukryła.

Uczestnicy w miarę  upływu gry otrzymują kolejne wskazówki pozwalające odkrywać dowody niewinności klucznika. Każda wskazówka chroniona jest zadaniem.

Każdy odnaleziony dowód niewinności ma zaszyfrowaną informację. Skompletowanie wszystkich pozwala w końcowym etapie gry odnaleźć skarb.

 

Po skompletowaniu wszystkich dowodów niewinności  rozpoczyna się  rywalizacja o skarb klucznika.

Znalezione dowody niewinności kryją w sobie rozwiązanie zagadki, gdzie ukryty jest skarb. Od tego momentu liczy się kreatywność, współpraca grupowa i czas .

 

Wybrane zadania w trakcie realizacji gry terenowej:

  • Wieża Babel
  • Szczudła
  • Hasło niewidzialnej ręki
  • Sznur pomarańczy
  • Monety Sydonii
  • Łucznicy
  • Pajęcza sieć

 

Kreatywne gry terenowe przeznaczone na   team buildingi zaprojektowane są w taki sposób,że każdy uczestnik aktywnie bierze udział w grach i zadaniach. Wszystkie zadania i wskazówki łącza się w jedną całość, a uczestnicy przesz cały czas realizacji scenariusza zaplanowanego na ewent doskonale się bawią.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top