Taneczne Kalambury-nietypowa integracja

Warsztaty pełne tańca i zabawy prowadzone przez profesjonalnych tancerzy z wybranych szkół.

Integracja w oparciu o nasz nowatorski pomysł Taneczne Kalambury jest pełna radości, pasji i wspaniałej zabaw.

Taniec to ruch, który zawsze był łączony z emocjami i pisaniem przez tancerza swoich własnych historii. Każdy na swój sposób właśnie w tańcu przekazuje więcej niż mu się wydaje.

W tym wyjątkowym  warsztacie łączymy naukę prostych kroków tanecznych z umiejętnością wyrażania nie tylko emocji. To nietypowe taneczne kalambury, które rozbawi grupę i otworzy na ciekawe doznania artystyczne.

Nietypowe warsztaty są w całości nastawione na otworzenie każdego z uczestników, wykrzesanie w nich radości oraz  odkrycie przyjemności z tańca.

W trakcie warsztatów odbywamy niezwykły proces grupowy, który pokazuje jak wiele jest możliwe.

Grupa ludzi nie mająca wcześniej  bliskiego kontaktu z tańcem zaczyna wykonywać i prezentować własny taniec. To nowy twór oparty  oparty na choreografii stworzonej przez grupę wspólnie z tancerzami ze szkoły muzycznej.

 

Etapy integracji : Taneczne Kalambury

 

Pierwszy etap to uświadomienie uczestnikom poprzez pokazy zawodowych tancerzy jak wiele jest  możliwości wyrazu w tańcu. W tym celu profesjonalni tancerze prowadzą  w podgrupach pokazy  prostych kroków. Kolejny etap to wspólnie z własnym instruktorem grupa  ma za zadanie zaprezentować przez taniec sytuacje, którą  wylosuje.

 

Etap  przygotowania przez grupę pokazu tańca, wyrażającego bez słów sytuację, którą wylosowali jest etapem twórczej, a zarazem aktywnej pracy. Gdy grupy przygotują już swój taniec, każda z nich będzie miała za zadanie wypowiedzieć się co  grupa inna pokazuje tańcem.

Grupa może to zrobić  poprzez podniesienie w górę  jednej z 5 tablic.

Każda tablica to zapis jednej z 5 losowanych sytuacji.

 

To integracja, która pozwala uczestnikom świetnie się bawić i zwiększyć samoświadomość w kontekście wykorzystania  wpływu ciała na przekaz informacji.

Scroll to Top