Team building dla firm-czy to rzeczywiście inwestycja?

Jeśli łudzisz się, że team building zorganizowany dla Twojej firmy zatrzyma pracowników i będzie czynnikiem motywującym,  niestety musimy Cię rozczarować.

Eventy i szkolenia integracyjne przynoszą wiele korzyści i są inwestycją. Wpływają na wiele czynników, które w konsekwencji przynoszą firmie wymierne korzyści.

Przeczytaj artykuł dotyczący wpływu team buildingów dla firm  na realizację celów firmy, a wszystko ułoży Ci się w całość.

Jeśli jesteś szefem HR, czy szefem firmy i planujesz zorganizować event dla pracowników, będziesz wiedział jakie korzyści  przynoszą w konsekwencji integracje dla pracowników i czy warto na nie postawić na tym etapie, w którym znajduje się Twoja firma.

Team building dla firm-prawdziwe cele.

Budowanie wizerunku pracodawcy.

Nie ulega wątpliwości, że każde wydarzenie organizowane dla pracowników w formie integracji odbija się szerokim echem nie tylko w gronie pracowników.  Zazwyczaj informacja o tym, że firma organizuje team buildingi, ociera się o wszystkich, którzy mają kontakt z firmą: dostawcy oraz rodzina i znajomi pracowników, odbiorcy towarów i usług i oczywiście konkurencja. To niezwykle ważne dla budowania wizerunku firmy jako dobrego pracodawcy.

Firmy, które  dbają o swoich pracowników mają mniejsze problemy z rekrutacją. To normalne-większość chce przecież pracować tam, gdzie pracodawca zapewnia lepsze warunki.

\"\"

Zacieśnianie więzi między pracownikami.

Na rynku pracodawcy mają do wyboru dużą różnorodność form integracji.  Niezależnie jednak  od rodzaju  team buildingu organizowanego dla firmy, takie wydarzenie zawsze zacieśniają więzi i  spajają zespół.  Wspólna zabawa, czy realizacja zadań sprawia, że ludzie poznają się na innym niż zawodowym gruncie.

\"\"

Aktywne  komunikowanie przez  firmę podejścia do pracowników.

W firmach, które organizują  team buildingi, często słyszy się wśród pracowników i ich znajomych takie zdania:

,, U was widać, że firma  dba  o swoich pracowników, nie to co u nas’’

,,  Tu przynajmniej coś się dzieje pozytywnego.’’

,,Widać, że zależy im abyście tu zostali-zazdroszczę Wam’’

Oczywiście wśród pracowników znajdują się i tacy, którzy uważają, że  środki, które zostały przeznaczone na team building, mogły być rozdane pracownikom jako premia.

Czy dodatek w wysokości np. 70 zł na pół roku będzie jednak zauważalny? Czy przyniesie tyle korzyści co udział w wydarzeniu, w którym prawdopodobnie pracownicy nie mieliby szansy uczestniczyć, gdyby nie zorganizowany event ?

To, na co kierowane są w firmie środki zawsze powinno być ściśle związane z realizacją celów firmy i oczywiście jej kondycją finansową.

Nie organizuje się team buildingów dla pracowników w firmach, które płacą minimalną stawkę i ledwo wiążą koniec z końcem. Team buildingi dla firm to usługa dla firm na wyższym etapie rozwoju. To również propozycja dla tych, którzy znajdują się w dobrej kondycji finansowej i pracują na markę lub ją umacniają.

Najnowsze propozycje team buildingów dla firm.

Jesteśmy firmą  znaną z niezwykle ciekawych gier terenowych oraz kreatywnych scenariuszy zarówno outdoor jak i  indoor.

Nasi klienci uwielbiają nowości, dlatego stale rozwijamy zarówno swój warsztat, wprowadzamy nowe propozycje oraz zwiększamy grono firm współpracujących z nami.

Co oferujemy zatem naszym klientom?

Gry terenowe.

To propozycja dla  firm pragnących zorganizować  aktywny team building angażujący dosłownie wszystkich. To propozycja, która doskonale nadaje się do realizacji wielu celów. Oprócz typowo integracyjnych korzyści każda gra może być zaprojektowana tak,że będzie służyła trenowaniu określonych umiejętności na przykład: reagowania w sytuacjach trudnych, uczyła komunikacji,  zarządzania czasem, motywowania itp.

\"\"

Integracyjne szkolenia.

To propozycja dla firm, które chcą połączyć szkolenie z integracją. Tego typu propozycje to inaczej mówiąc kreatywne szkolenia nastawione  na przekazywanie umiejętności oraz na rozrywkę.

\"\"

Eventy artystyczno-integracyjne.

To propozycja dla wymagających. W tego typu wydarzeniach, artystyczne pokazy łączymy z  nauką ciekawych umiejętności. Afrykańskie bębny, taneczne kalambury, czy na przykład grupowe malowanie obrazów-to nasze najnowsze propozycje.

\"\"

Tradycyjne team buildingi.

To propozycja dla firm , które chcą zorganizować proste aktywności mające głównie na celu dostarczyć rozrywkę. Do tego typu integracji zaliczamy: quady, jazda w terenie samochodami 4×4, paint ball, czy organizacja  turniejów sportowych dla pracowników.

\"\"

 

Wybór najlepszej formy integracji jest uzależniony od wielu czynników.

Cel, który chce zrealizować firma to jedno z kryteriów wyboru. Innymi aspektami , które należy wziąć pod uwagę przy wyborze właściwego wydarzenia dla pracowników to  środki finansowe jakie chcemy przeznaczyć na team building, poprzednie wydarzenia, które były organizowane dla firmy, preferencje pracowników, dane demograficzne  grupy dla której przygotowywana będzie integracja i oczywiście miejsce.

Scroll to Top