Team building inny niż zazwyczaj, czyli jaki?

Są takie firmy, które z roku na rok jeżdżą kładami jedzą kiełbaski i biegają po łące z paintballem. Nie mam nic ani do kiełbasek, a tym bardziej do paintballa.  To dobra i prosta rozrywka.

Moim celem jest jednak zaznaczenie, że aktualnie na rynku eventów dla pracowników mamy naprawdę pokaźny wybór  ciekawych scenariuszy.

Tak jak pisałam w poprzednim artykule dotyczącym eventów, to na jaki event ostatecznie decyduje się firma zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich to: budżet, cele które klient chce zrealizować, czy ilość uczestników. Dziś chciałabym  przypomnieć o niezwykle ciekawych wydarzeniach dla pracowników, osnutych na przygodowych scenariuszach.

Tylko nieliczne firmy są w stanie zafundować klientowi tak kreatywną  dawkę rozrywki. Nie ze względu na barierę finansową, ale na nieznajomość tego typu wydarzeń.  Warto wprowadzić powiew czegoś nowego do firmowych wydarzeń, aby pracownicy otrzymali nie tylko solidną porcję rozrywki,  ale  odczuli jak ważna jest współpraca i   kreatywne wykorzystanie każdego elementu.

Life treningi-co to takiego?

Emocje, rywalizacja a zarazem konieczność współdziałania  to  tylko część tego co dzieje się, gdy  firma wybiera na przykład jeden z  life treningów.

Klienci do wyboru mają scenariusze kilkugodzinne, całodniowe, a nawet dwudniowe. W zależności od celu, który chce uzyskać klient, tworzymy dla niego wydarzenie. Inny scenariusz powstaje, gdy klient chce przede wszystkim zafundować pracownikom emocje i dobrą zabawę , a zupełnie inny, gdy w grę wchodzą umiejętności i wartości, które chcemy umiejętnie przemycić.

Idea kreatywnych team buildingów.
\"\"

Mimo, że pracujemy, zarabiamy i realizujemy cele, wszyscy jesteśmy trochę dziećmi. W naszych eventach stawiamy na  dużą dawkę emocji, wykorzystanie elementu misternie zaplanowanej przygody, intrygi i tajemnicy.

Większość z nas nie ma nic przeciwko temu, aby znaleźć się w świecie  przygody, wśród drzew z liną, latarką i połową mapy. Nie mamy również nic przeciwko temu, gdy musimy rozbroić bombę…

Nasz najnowszy pomysł na ciekawy event to:

Porwanie

Co zatem proponujemy?

  • Inicjowanie myślenia wielotorowego
  • Integracja zespołu dająca dobry fundament pod współdziałanie w pracy
  • Generowanie umiejętności automotywacji i motywacji innych niezbędnej do osiągnięcia celu
  • Inicjowanie współpracy
  • Efektywne nauczanie umiejętności wzajemnej komunikacji
  • Adrenalina
  • Przygoda

CO ZYSKUJĄ UCZESTNICY ?

Na kanwie dynamicznie rozwijającego się scenariusza, w środku niesamowitej nasyconej adrenaliną przygody uczestnicy doświadczają wglądu w swoje blokady i otwierają się na łamanie usztywniających schematów myślenia i złych nawyków uniemożliwiających generowanie nowych rozwiązań.

Ogromną zaletą tej gry jest poznanie własnych granic i sprawdzenie lojalności.

Poprzez trening uświadamiamy w spójny i konsekwentny sposób wagę współpracy, konieczności przekazywania sobie w efektywny sposób informacji, sterowania aktywnością grupy.

Na kanwie tego scenariusza możemy dokładnie rozplanować 6 godzinne wydarzenie firmowe dla grupy minimum 20 osób.

To wydarzenie zapadnie każdemu w pamięci jako przygoda kształtująca umiejętności i charakter.

KRÓTKI OPIS GRY

Uczestnicy będą musieli zmierzyć się z niecodzienną sytuacją. Już na samym początku eventu część z uczestników zostaje porwana  przez obłąkanego terrorystę Januszkę. To były białoruski wojskowy, który ma dziwne upodobania…

Już wkrótce okazuje się, że porwani będą musieli podjąć wspólnie decyzje, czy czekać na pomoc, a w tym czasie posłusznie wykonywać zadania, czy opracować plan ucieczki. Niestety za ucieczkę Januszka przewidział srogie kary…

Zadaniem drugiej części uczestników jest odzyskanie swoich kolegów i zmierzenie się z wymagającymi zadaniami, aby dotrzeć do bazy Januszki. Uczestnicy odbijający kolegów będą musieli wykazać się umiejętnością opracowania odpowiedniej strategii, która pozwoli im odbić zakładników.

 

 

To tylko jeden opis naszego najnowszego scenariusza dla firm. Tematyka wydarzeń dla firm jest bardzo szeroka. W zależności od grupy tworzymy odpowiednie propozycje.

Gorąco zachęcamy do korzystania z tego rodzajów eventów. Naprawdę warto.

Scroll to Top